Hakkımızda

Ali Karasu Anadolu Lisesi Radyosu (AKAL Radyo) 5 Mayıs 2015 tarihinden itibaren Basın Yayın ve İletişim Kulübü liderliğinde internet üzerinden test yayınına başlamıştır. Çiçeği burnunda bir radyo olan AKAL Radyo, okulumuzun gençlerinin sesi, nefesi olma yolunda ilk adımlarını şimdilik müzik yayını ile açmıştır. Eylül ayından itibaren tamamen öğrencilerimizin eseri olacak yeni renkler ve yeni sesler duymaya hazırız.

Dünya gençlerin gözüyle bakma gerektiğini gördüğümüzden, üniversiteden önceki son durak olan okulumuzda öğrencilerimizin özgüvenini geliştirmek, hem de kendi pencerelerinden anlatmalarına zemin hazırlamak için böyle bir radyonun gerektiğine inandık. Kendini ifade ederken; sevincini, kederini, isteklerini en zevkli ve canlı bir şekilde sunmalarına yardımcı olmalarını görev edindik. Bazen sizleri öğrencilerimiz aracılığıyla, Bursa’nın eğitim, sağlık, spor, edebiyat alanında önde gelen kişileriyle buluşturup, gençlerin gözüyle onları size tanıtacağız; bazen de öğrencilerin seçtiği müzik listeleriyle sizlere güzel anlar yaşatacağız.

Bu genç ve istekli ekibin bütün çabaları, radyolumuzun daha çok kişiyle duyurulup tanıtılması ile artacak ve olgunlaşacaktır. Büyün inançla başlanan bu çalışma inanıyoruz ki çok iyi yerlere gelecek, diğer okullarda örnek olacak ve zamanla AKAL Radyo önce Bursa’nın, sonra Türkiye’nin en sevilen sesi olacaktır.